Εγγραφή    Σύνδεση    Δ. Συζήτηση    Αναζήτηση    Συχνές Ερωτήσεις



Δημιουργία νέου θέματος Απαντήστε στο θέμα  [ 35 Δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στην σελίδα 1, 2, 3, 4  Επόμενο
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: Γεια σας
 Μη αναγνωσμένη δημοσίευση Δημοσιεύτηκε: Σάβ Δεκ 24, 2011 3:45 pm 
Χωρίς σύνδεση

Εγγραφή: Σάβ Δεκ 24, 2011 3:20 pm
Δημοσιεύσεις: 214
Καλησπερα στους απανταχου 30αριδες....Ειμαι ο ταξιαρχης και ειμαι καλα ναι..Χαιρομαι που ειμαι στην παρεα σας...Εχω στην κατοχη μου ενα κοκκινο ε30 facelift διπορτο το οποιο φοραει ενα μ42β18 μαμα προς το παρων.

Μερικες φωτογραφιες:

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα


Share on FacebookShare on Twitter
Κορυφή 
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Γεια σας
 Μη αναγνωσμένη δημοσίευση Δημοσιεύτηκε: Σάβ Δεκ 24, 2011 3:50 pm 
Χωρίς σύνδεση
Διπλωματικό Σώμα
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ Ιαν 04, 2009 2:11 pm
Δημοσιεύσεις: 3222
Καλώς ήρθες!!!

Τώρα που βλέπω το αμάξι να σε ρωτήσω κάτι.

Εσύ είχες βάλει πριν κανά χρόνο το δικό σου για πούλημα και καλά με 15 - 20 χιλιάρικα κοροϊδεύοντας αυτούς που πουλάνε τα 30Αρια πανάκριβα;

Ωραίο πάντως και καλοσυντηρημένο το κόκκινο χρώμα.


Κορυφή 
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Γεια σας
 Μη αναγνωσμένη δημοσίευση Δημοσιεύτηκε: Σάβ Δεκ 24, 2011 4:16 pm 
Χωρίς σύνδεση

Εγγραφή: Σάβ Δεκ 24, 2011 3:20 pm
Δημοσιεύσεις: 214
oldcarskickass έγραψε:
Καλώς ήρθες!!!

Τώρα που βλέπω το αμάξι να σε ρωτήσω κάτι.

Εσύ είχες βάλει πριν κανά χρόνο το δικό σου για πούλημα και καλά με 15 - 20 χιλιάρικα κοροϊδεύοντας αυτούς που πουλάνε τα 30Αρια πανάκριβα;

Ωραίο πάντως και καλοσυντηρημένο το κόκκινο χρώμα.



Χαχα....Ναι εγω ειμαι..Και δεν κοροιδευα μονο αυτους που πουλανε τα 30αρια πανακριβα σε σχεση με αυτα που εχουν αλλα τον καθε τυπο που νομιζει οτι επειδη εχει ριξει μια περιουσια οτι θα την παρει και διπλη.Οσο για το χρωμα το αμαξι ειναι 4 χρονια βαμμενο (στο ιδιο χρωμα παντα)


Κορυφή 
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Γεια σας
 Μη αναγνωσμένη δημοσίευση Δημοσιεύτηκε: Σάβ Δεκ 24, 2011 4:49 pm 
Χωρίς σύνδεση
Το Κακο Παιδι!
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ Ιαν 11, 2009 8:23 pm
Δημοσιεύσεις: 3514
Τοποθεσία: Ίλιον
Καλώς ήρθες Ταξιάρχη welcomewave

Γέμισε το forum M42! για να μην πω γι'αυτούς που θέλουν να βάλουν Μ42...


Κορυφή 
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Γεια σας
 Μη αναγνωσμένη δημοσίευση Δημοσιεύτηκε: Σάβ Δεκ 24, 2011 6:13 pm 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ Ιαν 30, 2010 10:12 am
Δημοσιεύσεις: 5673
Τοποθεσία: Κερατσινι
καλωε ηρθε φιλε! drinkingcheers
αντε να μαζευομαστε οι 2πορτοι! γιατι εχουν παρει αερα οι 4πορτοι! (Pr)

_________________
318is loading ...........i am back!


Κορυφή 
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Γεια σας
 Μη αναγνωσμένη δημοσίευση Δημοσιεύτηκε: Σάβ Δεκ 24, 2011 6:41 pm 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ Φεβ 06, 2010 2:39 pm
Δημοσιεύσεις: 644
καλώς ήρθες φίλε μου καλέ μου φίλε δίπορτε!!!......ωραίο το εργαλείο σου :yellow: :yellow: :yellow: :yellow: :yellow: αλλά ρε φίλε πές μου ειλικρινά σ αρέσουν οι borbet?????

_________________
http://www.kartnews.gr/
http://www.racerx.eu/


Κορυφή 
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Γεια σας
 Μη αναγνωσμένη δημοσίευση Δημοσιεύτηκε: Σάβ Δεκ 24, 2011 7:27 pm 
Χωρίς σύνδεση

Εγγραφή: Σάβ Δεκ 24, 2011 3:20 pm
Δημοσιεύσεις: 214
kanonas έγραψε:
καλώς ήρθες φίλε μου καλέ μου φίλε δίπορτε!!!......ωραίο το εργαλείο σου :yellow: :yellow: :yellow: :yellow: :yellow: αλλά ρε φίλε πές μου ειλικρινά σ αρέσουν οι borbet?????


Φιλαρακι ευχαριστω για το καλωσορισμα....Σκεφτομαι να τις αλλαξω αλλα δεν βρισκω να κανω τραμπα με καποιες που να μου αρεσουν...Ετσι κ αλλιως αλλαζω συχνα λαστιχα πισω και με τις μπορμπετ εχω μεγαλο θεμα λογω οτι δεν βρισκω στα νουμερα που θελω


Κορυφή 
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Γεια σας
 Μη αναγνωσμένη δημοσίευση Δημοσιεύτηκε: Σάβ Δεκ 24, 2011 7:35 pm 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ Ιαν 30, 2010 10:12 am
Δημοσιεύσεις: 5673
Τοποθεσία: Κερατσινι
μην τον ακους φιλε Ταξιαρχη, και ο Κanonas , τις ιδιες Bordert με εσενα εχει!
(δεν σε χαλασε Σπυρο! (Pr) (Pr) (Pr) )

_________________
318is loading ...........i am back!


Κορυφή 
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Γεια σας
 Μη αναγνωσμένη δημοσίευση Δημοσιεύτηκε: Σάβ Δεκ 24, 2011 7:46 pm 
Χωρίς σύνδεση

Εγγραφή: Σάβ Δεκ 24, 2011 3:20 pm
Δημοσιεύσεις: 214
Λοιπον λιγα λογια για την μπεμπε μου
Ειναι μοντελο Σεπτεμβριος 87(απο τα πρωτα facelift).Ξεκινησε ενα ταπεινο 316ι απο εναν μπαρμπα ασωτο και σιγα σιγα ξεκινησε να γινει αμαξι.Πρωτο βημα αλλαχτηκε σε φουλ μετατροπη μ42β18.Φορεθηκε μια αναρτηση bilstein κιτρινη με ελατηρια vogland.Eπειτα μπηκε ο πισω αξονας απο 325 με διαφορικο 3,73 βηματος,το οποιο εγινε ανακατασκευη για μεγαλυτερο ποσοστο εμπλοκης και καλυτερη λειτουργια.Στην συνεχεια μπηκαν οι Borbet καινουριες με λαστιχα avoz zz3.
Μετα ξεκινησε σιγα σιγα η εμφανιση του αυτοκινητου οπου τοποθετηθηκαν πλαινα απο m-tech 1 και αεροτομη m-tech διπλη.Το αμαξι πηγε φαρνατζη οπου και επισκευαστηκε σε καποια σημεια κατι σημαδια-λακουβες και βαφτηκε στο εργοστασιακο του χρωμα 138 της bmw.Μετα μπηκαν τα angel eyes και εκει τελειωνει το εξωτερικο μερος του αυτοκινητου.Στα του εσωτερικου βρισκουμε ενα δερματινο σαλονι,ενα τιμονι απο μ5,λεβιε φωτιζομενο απο ε36 μ3,πεταλιερες ///Μ και καντραν με δαχτυλιδια νικελ.Μετα απο ολα αυτα το αμαξι τελικ καταληγει στα χερια μου (μιας και τα παραπανω τα εκανε ο προηγουμενος- κολλητος του αδελφου μου) και ξεκιναει απο εκει τον ''γολγοθα'' του μαζι μου
Για αρχη αλλαζονται βασεις μηχανης και γεφυρα οπου ενυσχηθηκε για να αντεξει περαιτερω σκληροπυρηνικες καταστασεις.επειτα μιας και ηθελα να δοκιμασω το στησιμο χαμηλωνω το πισω μερος με 2 ελατηρια h&r 5cm χαμηλωμα.Στην συνεχεια αλλαζονται τα εμπρος ελαστικα με Pirelli p zero nero οπου και ειδα τρομερη διαφορα.Αλλαζετε το φιλτρο με ενα της K&N και γινονται καποιες μικροδιορθωσεις στην εξατμιση.Αλλαχτηκαν τα μαμα φρενα με ap brembo δισκοπλακες χαρακτες με τακακια galfer racing μπροστα οπου και το φρεναρισμα ανεβαινει κατι επιπεδα.
Για να μην λεω ολη την υπολοιπη ιστορια απλα θα πω την σημερινη κατασταση του αυτοκινητου το οποιο πλεον εχει εξατμιση απο σκριβανο,φιλτρο ελευθερας ροης Κ&Ν,αναρτηση επισκευασμενη και αρκετα πιο σκληρη απο την εργοστασιακη bilstein με ελατηρια vogland μπροστα και apex πρασινα (απο ρυθμιζομενη) πισω και με ενα καλο ηχοσυστημα που ακομα και σε αυτο εχουν πεσει πειραματα.Επισης επισημαινω πως στο αμαξι εχουν αλλαχτει συνεμπλοκ διαφορικου,τσιμουχες ημιαξονιων,βασεις μηχανης-σασμαν,μπρος-πισω γεφυρα,συνεμπλοκ γεφυρας,συνεμπλοκ σασμαν,2 φορες εχει κολληθει και τελικα αλλαχθηκε το μοχλικο του λεβιε και μενει τωρα να αλλαξω συνεμπλοκ ψαλιδιων,και μερικα ακομα πραγματα γιαατι εχουν κοπει τα παντα σχεδον(αραγε τι να φταιει) χαχαχαχαα


Κορυφή 
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Γεια σας
 Μη αναγνωσμένη δημοσίευση Δημοσιεύτηκε: Σάβ Δεκ 24, 2011 8:00 pm 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ Ιαν 30, 2010 10:12 am
Δημοσιεύσεις: 5673
Τοποθεσία: Κερατσινι
........αν ειχε στομα το αμαξακι, θα σας τα εχωνε κανονικα! χαχαχαχαχα drinkingcheers
μπραβο σου που εχεις ριξει χρονο, χρημα και μερακι στο αμαξι !
οταν αλλαξεις τα συνεμπλοκ των ψαλιδιων θα δεις μεγαλη διαφορα,
αλλαξα τα δικα μου προσφατα , αλλο αμαξι !

_________________
318is loading ...........i am back!


Κορυφή 
 Προφίλ  
 
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
 
Δημιουργία νέου θέματος Απαντήστε στο θέμα  [ 35 Δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στην σελίδα 1, 2, 3, 4  Επόμενο


Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 10 επισκέπτες

 
 

 
Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  
cron

Ελληνική μετάφραση από το phpbbgr.com