Εγγραφή    Σύνδεση    Δ. Συζήτηση    Αναζήτηση    Συχνές Ερωτήσεις



Δημιουργία νέου θέματος Απαντήστε στο θέμα  [ 19 Δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στην σελίδα 1, 2  Επόμενο
Συγγραφέας Μήνυμα
 Μη αναγνωσμένη δημοσίευση Δημοσιεύτηκε: Πέμ Ιαν 19, 2017 10:57 am 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ Ιαν 09, 2016 10:10 pm
Δημοσιεύσεις: 159
Τοποθεσία: Halkida
Το κακό ξεκίνησε σκεπτόμενος πως επειδή έχω όλα τα χαρτιά του αυτοκινήτου στο ντουλαπάκι του συνοδηγού, είναι πολύ εύκολο να σπάσει κάποιος το παράθυρο και ακόμα και αν δεν κλέψει το αυτοκίνητο και φύγει, να με βάλει σε πολλά τρεξίματα απλά παίρνοντας τον φάκελο με τα χαρτιά. (εκτός από το ράδιο και ότι άλλο ξηλώσει δηλαδή)

Σκέφτηκα 2 λύσεις.
1) Να αποσυνδέσω το πορτ μπαγκάζ από το κεντρικό κλείδωμα, ώστε να ανοίγει μόνο με το κλειδί και να τα βάζω εκεί. (σε κάποιο φόρουμ του εξωτερικού το είδα αυτό)

2) Πιο επικρατέστερη επιλογή, να αφαιρέσω τις εσωτερικές ασφάλειες κλειδώματος από τις πόρτες.
Πάλι δεν θα ανοίγει το πορτ μπαγκάζ χωρίς κλειδί, αλλά επίσης θα είναι και πολύ δυσκολότερη η είσοδος του κλέφτη στο όχημα. (θα πρέπει να χωθεί από το παράθυρο) (Για κλείδωμα/ξεκλείδωμα από μέσα εγώ έχω το τηλεχειριστήριο του κεντρικού)

Ακούω γνώμες!! icon_winkle icon_winkle


Share on FacebookShare on Twitter
Κορυφή 
 Προφίλ  
 
 Μη αναγνωσμένη δημοσίευση Δημοσιεύτηκε: Πέμ Ιαν 19, 2017 5:40 pm 
Χωρίς σύνδεση

Εγγραφή: Σάβ Απρ 03, 2010 12:30 am
Δημοσιεύσεις: 198
ισως για την προσωπικη ασφαλεια των επιβατων καλο θα ηταν να μην αφαιιρεσεις τις ασφαλεις και απλα να αποσυνδεσεις την κλειδαρια του πορτ παγκαζ

_________________
bmw e30 m10 carb 1766cc facelift 1987
καταναλωση εκτος πολης 6,7/100κμ εντος πολης δεν θελω να ξερω!


Κορυφή 
 Προφίλ  
 
 Μη αναγνωσμένη δημοσίευση Δημοσιεύτηκε: Πέμ Ιαν 19, 2017 6:47 pm 
Χωρίς σύνδεση
Technical Muthafucka

Εγγραφή: Κυρ Οκτ 28, 2012 6:39 pm
Δημοσιεύσεις: 1335
Δε χρειάζεται να βγάλεις τις ασφάλειες. Έτσι κι αλλιώς όταν ενεργοποιείς το διπλό κλείδωμα από την κλειδαριά του οδηγού, οι ασφάλειες δεν ανοίγουν ούτε με σφαίρες.

_________________
(OO=[][]=OO)


Κορυφή 
 Προφίλ  
 
 Μη αναγνωσμένη δημοσίευση Δημοσιεύτηκε: Πέμ Ιαν 19, 2017 7:23 pm 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ Ιαν 09, 2016 10:10 pm
Δημοσιεύσεις: 159
Τοποθεσία: Halkida
Ξέχασα να αναφέρω πως μιλάμε για δίπορτο και δεν κλειδώνω ποτέ τις πόρτες όταν βρίσκομαι εν κινήσει.

Άρα θέμα ασφαλείας δεν έχουμε, ή ξεχνάω κάτι?

Δυστυχώς δεν έχω διπλό κλείδωμα. (είτε έχει χαλάσει ή αλλάχτηκε κάποια στιγμή η κλειδαριά με άλλη που δεν ήταν οδηγού, από τον προηγούμενο ιδιοκτήτη)

Πάντως δεν θέλω να κλειδώνω το αμάξι με το κλειδί, νομίζω είναι ξεπερασμένο για την εποχή μας sexualvlick , προτιμώ το τηλεχειριστήριο και κλείδωμα/ξεκλείδωμα με ένα κουμπάκι.


Κορυφή 
 Προφίλ  
 
 Μη αναγνωσμένη δημοσίευση Δημοσιεύτηκε: Πέμ Ιαν 19, 2017 8:25 pm 
Χωρίς σύνδεση

Εγγραφή: Τρί Μαρ 04, 2014 9:03 pm
Δημοσιεύσεις: 189
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
PetrosD έγραψε:
Δε χρειάζεται να βγάλεις τις ασφάλειες. Έτσι κι αλλιώς όταν ενεργοποιείς το διπλό κλείδωμα από την κλειδαριά του οδηγού, οι ασφάλειες δεν ανοίγουν ούτε με σφαίρες.


Έτσι......
Νυχτερινό κλείδωμα.....και μπαίνουν μέσα μόνο σαν Dukes....και με τόσο "μικρά" παράθυρα που έχει μόνο ο Στάθης ψάλτης μπαίνει..... sexualvlick


Κορυφή 
 Προφίλ  
 
 Μη αναγνωσμένη δημοσίευση Δημοσιεύτηκε: Πέμ Ιαν 19, 2017 8:29 pm 
Χωρίς σύνδεση

Εγγραφή: Τρί Μαρ 04, 2014 9:03 pm
Δημοσιεύσεις: 189
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
djkostas έγραψε:
Το κακό ξεκίνησε σκεπτόμενος πως επειδή έχω όλα τα χαρτιά του αυτοκινήτου στο ντουλαπάκι του συνοδηγού, είναι πολύ εύκολο να σπάσει κάποιος το παράθυρο και ακόμα και αν δεν κλέψει το αυτοκίνητο και φύγει, να με βάλει σε πολλά τρεξίματα απλά παίρνοντας τον φάκελο με τα χαρτιά. (εκτός από το ράδιο και ότι άλλο ξηλώσει δηλαδή)

Σκέφτηκα 2 λύσεις.
1) Να αποσυνδέσω το πορτ μπαγκάζ από το κεντρικό κλείδωμα, ώστε να ανοίγει μόνο με το κλειδί και να τα βάζω εκεί. (σε κάποιο φόρουμ του εξωτερικού το είδα αυτό)

2) Πιο επικρατέστερη επιλογή, να αφαιρέσω τις εσωτερικές ασφάλειες κλειδώματος από τις πόρτες.
Πάλι δεν θα ανοίγει το πορτ μπαγκάζ χωρίς κλειδί, αλλά επίσης θα είναι και πολύ δυσκολότερη η είσοδος του κλέφτη στο όχημα. (θα πρέπει να χωθεί από το παράθυρο) (Για κλείδωμα/ξεκλείδωμα από μέσα εγώ έχω το τηλεχειριστήριο του κεντρικού)

Ακούω γνώμες!! icon_winkle icon_winkle


Εγώ τα έχω όλα σε ένα μικρό πλαστικό φακελάκι και τα παίρνω σπίτι.
Μέσα στο ντουλαπάκι έχει μόνο στυλό μπλοκάκι και μία Εικόνα της Παναγίας....
Ααααα και υγρά χαρτομάντιλα για να σκουπιστει μετά αφού δεν θα έχει βρει τίποτα..... Cap_PDT_01_22


Κορυφή 
 Προφίλ  
 
 Μη αναγνωσμένη δημοσίευση Δημοσιεύτηκε: Πέμ Ιαν 19, 2017 8:44 pm 
Χωρίς σύνδεση

Εγγραφή: Σάβ Απρ 03, 2010 12:30 am
Δημοσιεύσεις: 198
PetrosD έγραψε:
Δε χρειάζεται να βγάλεις τις ασφάλειες. Έτσι κι αλλιώς όταν ενεργοποιείς το διπλό κλείδωμα από την κλειδαριά του οδηγού, οι ασφάλειες δεν ανοίγουν ούτε με σφαίρες.

δεν εχω κεντρικο κλειδωμα αλλα ετσι εγκυκλαιδικα πως ενεργοποιεις το διπλο κλειδωμα?

_________________
bmw e30 m10 carb 1766cc facelift 1987
καταναλωση εκτος πολης 6,7/100κμ εντος πολης δεν θελω να ξερω!


Κορυφή 
 Προφίλ  
 
 Μη αναγνωσμένη δημοσίευση Δημοσιεύτηκε: Πέμ Ιαν 19, 2017 8:45 pm 
Χωρίς σύνδεση

Εγγραφή: Σάβ Απρ 03, 2010 12:30 am
Δημοσιεύσεις: 198
djkostas έγραψε:
Ξέχασα να αναφέρω πως μιλάμε για δίπορτο και δεν κλειδώνω ποτέ τις πόρτες όταν βρίσκομαι εν κινήσει.


στο διπορτο δεν ειναι που μπαινουν οι ασφαλεις τελειως μεσα και δν μπορεις να τις πιασεις με το χερι για να τις ανοιξεις?

_________________
bmw e30 m10 carb 1766cc facelift 1987
καταναλωση εκτος πολης 6,7/100κμ εντος πολης δεν θελω να ξερω!


Κορυφή 
 Προφίλ  
 
 Μη αναγνωσμένη δημοσίευση Δημοσιεύτηκε: Πέμ Ιαν 19, 2017 11:21 pm 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ Ιαν 09, 2016 10:10 pm
Δημοσιεύσεις: 159
Τοποθεσία: Halkida
DIMITRISM3 έγραψε:
δεν εχω κεντρικο κλειδωμα αλλα ετσι εγκυκλαιδικα πως ενεργοποιεις το διπλο κλειδωμα?

Γυρνάς το κλειδί 90 μοίρες αντί για μόνο 45.

DIMITRISM3 έγραψε:
στο διπορτο δεν ειναι που μπαινουν οι ασφαλεις τελειως μεσα και δν μπορεις να τις πιασεις με το χερι για να τις ανοιξεις?

Όχι, στο δικό μου τουλάχιστον παραμένουν έξω και μπορείς να τις σηκώσεις με το χέρι.

george_e30m10 έγραψε:
Εγώ τα έχω όλα σε ένα μικρό πλαστικό φακελάκι και τα παίρνω σπίτι.
Μέσα στο ντουλαπάκι έχει μόνο στυλό μπλοκάκι και μία Εικόνα της Παναγίας....
Ααααα και υγρά χαρτομάντιλα για να σκουπιστει μετά αφού δεν θα έχει βρει τίποτα..... Cap_PDT_01_22

Καλή ιδέα αλλά δεν κάνει για μένα.
Τις μισές φορές θα ξεχνάω να το πάρω από το αμάξι και τις άλλες μισές από το σπίτι... (BangHead)


Κορυφή 
 Προφίλ  
 
 Μη αναγνωσμένη δημοσίευση Δημοσιεύτηκε: Παρ Ιαν 20, 2017 12:31 am 
Χωρίς σύνδεση

Εγγραφή: Σάβ Απρ 03, 2010 12:30 am
Δημοσιεύσεις: 198
στο διπορτο που εχει ενας θειος μου προφεισλιφτ
μπαινουν τελειως μεσα και ανεβανουν μολις τραβας το χερουλι απο μεσα ή με το κλειδι απεξω

_________________
bmw e30 m10 carb 1766cc facelift 1987
καταναλωση εκτος πολης 6,7/100κμ εντος πολης δεν θελω να ξερω!


Κορυφή 
 Προφίλ  
 
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
 
Δημιουργία νέου θέματος Απαντήστε στο θέμα  [ 19 Δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στην σελίδα 1, 2  Επόμενο


Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 5 επισκέπτες

 
 

 
Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  
cron

Ελληνική μετάφραση από το phpbbgr.com