Εγγραφή    Σύνδεση    Δ. Συζήτηση    Αναζήτηση    Συχνές Ερωτήσεις



Δημιουργία νέου θέματος Απαντήστε στο θέμα  [ 84 Δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Επόμενο
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Ένα Κρητικό μικρο-Project!!!!!
 Μη αναγνωσμένη δημοσίευση Δημοσιεύτηκε: Παρ Ιούλ 28, 2017 9:07 pm 
Χωρίς σύνδεση

Εγγραφή: Τρί Μαρ 04, 2014 9:03 pm
Δημοσιεύσεις: 189
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Κουκλί δώσε πόνο λέμε :ougk:
Να βλέπω 30άρια πένα να σκάνε οι εχθροί μας με τους μοντέρνους κουβάδες τους γιατί πολύ απλά θα θελαν να έχουν κι αυτοί ένα αλλά ντρέπονται να το παραδεχτούν :Grin:


Κορυφή 
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Ένα Κρητικό μικρο-Project!!!!!
 Μη αναγνωσμένη δημοσίευση Δημοσιεύτηκε: Σάβ Ιούλ 29, 2017 10:29 am 
Χωρίς σύνδεση

Εγγραφή: Παρ Ιούλ 26, 2013 4:09 pm
Δημοσιεύσεις: 49
Dimitris8567 έγραψε:
Και μια φωτογραφία από την κουκλάρα με τα BBS καπάκια!
Εικόνα
Πενα το μωρο σου,μπραβο σου.Οτι χρειαστεις απο τον M42 πες μου,εχω δυο μοτερ ανταλλακτικα drinkingcheers


Κορυφή 
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Ένα Κρητικό μικρο-Project!!!!!
 Μη αναγνωσμένη δημοσίευση Δημοσιεύτηκε: Κυρ Οκτ 29, 2017 8:30 pm 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ Φεβ 15, 2016 5:02 pm
Δημοσιεύσεις: 70
Καλησπερα στην ομορφη παρεα μετα απο καιρο!! Ευχαριστω πολυ για τα καλα σας λογια..!!! Εχω αλλαξει κανα δυο πραγματα απο την τελευταια φορα που ανεβασα... Αρχικα αλλαξα μπροστινα top mounts με BC,επειδη τα D2 ειχαν θεματα και μου εκανε κολπα το τιμονι.. Μπηκε επιτελους κοντο σασμαν απο ε36,οποτε το αμαξι ζωηρεψε αρκετα και πλεον το ευχαριστιεμαι παρα πολυ!! Δεν εχει την τρελη δυναμη αλλα ειναι πολυ παιχνιδιαρικο για τα 140 αλογα του...Τελος,εβαλα μια φιλτροχοανη της K&N και το χαμηλωσα γυρω στους 2 ποντους ακομα μπροστα... Ααα και το πηρα και 1-2 φωτογραφιες πλυμμενο για να δειτε την αποχρωση του χρωματος!!! Ακουω γνωμες!
Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα

_________________
Πάθος και λατρεία , μια ζωή ///Μ3


Κορυφή 
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Ένα Κρητικό μικρο-Project!!!!!
 Μη αναγνωσμένη δημοσίευση Δημοσιεύτηκε: Πέμ Αύγ 16, 2018 11:03 pm 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ Φεβ 15, 2016 5:02 pm
Δημοσιεύσεις: 70
Καλησπερα στην ομορφη παρεα μετα απο πολυ πολυ πολυ καιρο! Ειπα να γραψω για τις αλλαγες που εχω κανει στο αυτοκινητο τον τελευταιο καιρο.. Καταρχας,λογω ενος πολυ μικρου ατυχηματος απο μαλ***α μου που στοιχισε την ζωη του Μ Τech 2 σποιλερ μπροστα,πλεον εχει τοποθετηθει lip απο 318is και ετσι ειναι ολοκληρωμενο το look του is πλην τους μαρσπιεδες οι οποιοι θα αγοραστουν με την πρωτη ευκαιρια.. επισης ολα τα τριμ βαφτηκαν σε μαυρο ματ.. Επισης οι lenso πουληθηκαν και αντικατασταθηκαν απο τις ASA AR1 17x8 και 17x9 στις οποιες τοποθετηθηκαν καινουρια λαστιχα μπροστα 215/40 Michelin Pilot Sport 4 (λαστιχαρα!!) και αναμενονται και καινουρια hankook 245/35 για πισω.. Επιπλεον, τα πισω φαναρια περαστηκαν με ελαφρως φιμε βερνικι για πιο ''μαφιοζικο'' στυλ...Καπου στο μεταξυ μπηκε και ενα σετ ανεμοθραυστες heko..Στο εσωτερικο οι αλλαγες ειναι ενα βαθυκωνο τιμονι γνησιο OMP καθως και πατακια καινουρια (που δεν τα εχω σε φωτο).. Τελος μπηκαν καινουρια τακακια-δισκοι-σιαγωνες πισω και αγοραστηκαν 4πιστονα Brembo 323χ28 μαζι με σωληνακια υψηλης για να μπουν εμπρος..ειμαστε στην διαδικασια κατασκευης ανταπτορων... Oριστε και μερικες φωτογραφιες απο το τωρινο σταδιο του αυτοκινητου... Ολες οι αποψεις δεκτες και ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΕΣ...

Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα

_________________
Πάθος και λατρεία , μια ζωή ///Μ3


Κορυφή 
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Ένα Κρητικό μικρο-Project!!!!!
 Μη αναγνωσμένη δημοσίευση Δημοσιεύτηκε: Παρ Αύγ 17, 2018 9:59 pm 
Χωρίς σύνδεση
Technical Muthafucka

Εγγραφή: Κυρ Οκτ 28, 2012 6:39 pm
Δημοσιεύσεις: 1335
Οι ζάντες του πάνε.
Το ύφασμα στα καθίσματα το κάνουν να δείχνει παλιό έως παπουδίστικο.
Τα πετάλια M είναι πολύ όμορφα και του πάνε πολύ σε μαύρο χρώμα.
Το τιμόνι το κάνει να δείχνει αγωνιστικό, ωραία απιλογή και το κόκκινο σειρίτι στο πάνω μέρος.
Ξεφορτώσου το ακορντεόν στο χειρόφρενο!! Βρες και βάλε δερμάτινη φούσκα.
Εξωτερικά, είναι πανέμορφο!!
Τα λευκά φλας στον προφυλακτήρα του δίνουν μια νότα φρεσκάδας. Μάλλον θα κάνω και τα δικά μου έτσι.

Πόσο το κιτ φρένων Brembo;;; Λίγο μεγάλοι δεν είναι οι δίσκοι; Μόνο σε 17άρες και πάνω θα μπαίνουν, σωστά;

_________________
(OO=[][]=OO)


Κορυφή 
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Ένα Κρητικό μικρο-Project!!!!!
 Μη αναγνωσμένη δημοσίευση Δημοσιεύτηκε: Σάβ Αύγ 18, 2018 12:45 am 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ Φεβ 15, 2016 5:02 pm
Δημοσιεύσεις: 70
PetrosD έγραψε:
Οι ζάντες του πάνε.
Το ύφασμα στα καθίσματα το κάνουν να δείχνει παλιό έως παπουδίστικο.
Τα πετάλια M είναι πολύ όμορφα και του πάνε πολύ σε μαύρο χρώμα.
Το τιμόνι το κάνει να δείχνει αγωνιστικό, ωραία απιλογή και το κόκκινο σειρίτι στο πάνω μέρος.
Ξεφορτώσου το ακορντεόν στο χειρόφρενο!! Βρες και βάλε δερμάτινη φούσκα.
Εξωτερικά, είναι πανέμορφο!!
Τα λευκά φλας στον προφυλακτήρα του δίνουν μια νότα φρεσκάδας. Μάλλον θα κάνω και τα δικά μου έτσι.

Πόσο το κιτ φρένων Brembo;;; Λίγο μεγάλοι δεν είναι οι δίσκοι; Μόνο σε 17άρες και πάνω θα μπαίνουν, σωστά;


Ευχαριστω πολυ για τα καλα σου λογια φιλε μου!!! Η φουσκα του χειροφρενου και του λεβιε ειναι στο προγραμμα να αλλαχτουν!!! Το τιμονι φιλε αλλαξε τελειως την θεση οδηγησης και εγινε πραγματικα γαματο.. σε κανει να εισαι πολυ μαχιμος και πολυ αγωνιστικος..!! Τα καθισματα εμενα μου αρεσουν και ηταν ενας απο τους κυριοτερους λογους που πηρα το συγκεκριμενο αυτοκινητο.. βεβαια αν βρω ενα ζευγαρι Recaro απο Μ3 Sport Evo ή κατι αντιστοιχο αλλα γνησιο φυσικα και θα παρουν ποδι... (Pr) (Pr)
Μολις φτιαχτουν οι ανταπτορες και εφαρμοστουν οι δισκοι και μπουν τα φρενα θα γραψω αναλυτικα ποσο κοστισαν ολα!!

_________________
Πάθος και λατρεία , μια ζωή ///Μ3


Κορυφή 
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Ένα Κρητικό μικρο-Project!!!!!
 Μη αναγνωσμένη δημοσίευση Δημοσιεύτηκε: Σάβ Αύγ 18, 2018 8:57 am 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ Ιαν 09, 2016 10:10 pm
Δημοσιεύσεις: 159
Τοποθεσία: Halkida
Κούκλες οι ζάντες!
215/245 ? Στο iS? Θα το δούμε με σαλίγκαρο σύντομα?
Τα καθισματάκια κομπλέ είναι, όταν (μετά από χρόνια) σκιστούν, τα περνάς και ένα πιο σκούρο χρώμα και γίνονται πανέμορφα.
+1 για τις δερμάτινες φούσκες.

Το κάλυμμα κάτω από το τιμόνι γιατί το έχεις βγάλει? (και τί έκανες με τα καλώδια που κρέμονται? (Pr) )

Έτσι όπως το βλέπω πίτα ρε συ ... σκύψε μία από κάτω και κοίτα πόσο απέχει το κάρτερ από το έδαφος.
Εμένα με τα 60/40 ελατήρια (για 6κύλινδρο, με το ελαφρύ iS είναι πιο κοντά στο 40/40) απέχει ακριβώς μια παλάμη (10 cm) από το έδαφος το κάρτερ, η δέ μπάρα ψαλιδιών .. γύρω στα 5cm.


Κορυφή 
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Ένα Κρητικό μικρο-Project!!!!!
 Μη αναγνωσμένη δημοσίευση Δημοσιεύτηκε: Σάβ Αύγ 18, 2018 7:19 pm 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ Φεβ 15, 2016 5:02 pm
Δημοσιεύσεις: 70
Χαχαχαχαχαχαχα φίλε σαλιγκαρο μάλλον δύσκολα.. το πιθανότερο είναι ότι θα μπει ιαπωνικό σαλιγκαρατο (sr20) αλλά κι αυτό όχι σύντομα..
Το καπάκι κάτω από το τιμόνι έλειπε από όταν το αγόρασα το αυτοκίνητο,και ήταν λίγο κουβάρι,αλλά τα φτιάξαμε όλα στο βάψιμο και δεν φαίνεται τίποτα.. Συντομα θα μπει τέτοιο καπάκι..
Τι μου θυμισεεεες..πίκρα το θέμα Κάρτερ..σε 6 μήνες έχω σπάσει 5 φορές.. τωρα ψιλωσα ένα πόντο το αμάξι,έβαλα ένα εκατοστό αποστάτες στεις βάσεις του μοτέρ και έβαλα και μεγαλύτερο προφίλ λάστιχο και δεν έχω ξανασπασει!! (Προς το παρόν -φτου φτου μακριά από μας-)..
Εντωμεταξυ με μπριζωσατε και παραγγειλα φούσκα για λεβιέ και για χειρόφρενο μαύρο δέρμα με κόκκινες ραφές για να ταιριάζει με το τιμόνι..

_________________
Πάθος και λατρεία , μια ζωή ///Μ3


Κορυφή 
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Ένα Κρητικό μικρο-Project!!!!!
 Μη αναγνωσμένη δημοσίευση Δημοσιεύτηκε: Σάβ Αύγ 18, 2018 7:43 pm 
Χωρίς σύνδεση
Technical Muthafucka

Εγγραφή: Κυρ Οκτ 28, 2012 6:39 pm
Δημοσιεύσεις: 1335
Dimitris8567 έγραψε:
Εντωμεταξυ με μπριζωσατε και παραγγειλα φούσκα για λεβιέ και για χειρόφρενο μαύρο δέρμα με κόκκινες ραφές για να ταιριάζει με το τιμόνι..


Ωραία!

_________________
(OO=[][]=OO)


Κορυφή 
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Ένα Κρητικό μικρο-Project!!!!!
 Μη αναγνωσμένη δημοσίευση Δημοσιεύτηκε: Σάβ Αύγ 18, 2018 8:09 pm 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ Ιαν 09, 2016 10:10 pm
Δημοσιεύσεις: 159
Τοποθεσία: Halkida
5 φορές? Άουτσ...

Μήπως να σκεφτείς κάτι τέτοιο?
Εκτός του ότι είναι πιο ψηλό από το εργοστασιακό, είναι και από σίδερο, οπότε σε μικροεπαφές δεν θα σπάσει όπως το αλουμίνιο.
(όπως θα κατάλαβες ψάχνω κάποιον τολμηρό να το δοκιμάσει και να πει εντυπώσεις πριν το πάρω κι εγώ) drinkingcheers


Κορυφή 
 Προφίλ  
 
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
 
Δημιουργία νέου θέματος Απαντήστε στο θέμα  [ 84 Δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Επόμενο


Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 6 επισκέπτες

 
 

 
Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  
cron

Ελληνική μετάφραση από το phpbbgr.com