Εγγραφή    Σύνδεση    Δ. Συζήτηση    Αναζήτηση    Συχνές Ερωτήσεις



Δημιουργία νέου θέματος Απαντήστε στο θέμα  [ 85 Δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στην σελίδα 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Επόμενο
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: Η ΑΡΧΗ.
 Μη αναγνωσμένη δημοσίευση Δημοσιεύτηκε: Δευτ Φεβ 01, 2016 12:11 pm 
Χωρίς σύνδεση

Εγγραφή: Δευτ Φεβ 01, 2016 11:58 am
Δημοσιεύσεις: 98
Τοποθεσία: ΤΡΙΠΟΛΗ
Οπως ειπα και στο καλωσορισμα θελω να φτιαξω τη μπεμπα του πατερα απο το να παρω αλλη λογω οτι δεν μπορω να μην την οδηγαω.Πρωτη αγαπη ειναι αυτη.Το προβλημα ειναι οτι εχει πανω τα παντα μηχανικα.Αυτο που θελω να κανω και να βοηθησετε με πληροφοριες ειναι αν μπορω να αλλαξω οσα θελω και αναφερω παρακατω με τη σειρα.

Αρχικα εχω μιλησει με μαστορα θελει σουλουπωμα εξωτερικα και ολικο βαψιμο με οτι συνεπαγεται αυτο δλδ διορθωση τυχον χτυπηματων και αλλαγη σπασμενων θολων κτλ...κοστος περι τα 1500 ευρω.

Υστερα θα ηθελα να βαλω υδραυλικο τιμονι και ηλεκτρικα παραθυρα.Διαθετουμε και ηλιοροφη στο αμαξι.

Τελος δε εχουμε A/C θα ψαξω να βρω κι απ αυτο.

Εχει ενα προβλημα επισης με το κεντρικο κλειδωμα που μαλλον φταιει ο μηχανισμος αυτα θελω να κανω για αρχη και μετα και με οσα λεφτα μου μεινουν θα προχωρησω σε εσωτερικο και βελτιωση εξωτικο σε μ τεκνικ ζαντολαστιχα φρενα.Προς το παρον για καλυτερο μοτερ το ξεχναω λογω οτι ειμαι φοιτητης.

Αυτα που ζηταω ειναι εφικτα;;;Θελει πολυ δουλεια ισως αλλα εχω υπομονη...


Share on FacebookShare on Twitter
Κορυφή 
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Η ΑΡΧΗ.
 Μη αναγνωσμένη δημοσίευση Δημοσιεύτηκε: Δευτ Φεβ 01, 2016 1:27 pm 
Χωρίς σύνδεση
Technical Muthafucka

Εγγραφή: Κυρ Οκτ 28, 2012 6:39 pm
Δημοσιεύσεις: 1335
Αν το κεντρικό κλείδωμα δε δουλεύει λόγω χαλασμένου central locking module (το μεγάλο κουτί στη φωτογραφία)

Εικόνα

Τότε το αλλάζεις εύκολα. Αν είναι θέμα καλωδίωσης, είναι πιο δύσκολα τα πράγματα.
Επειδή κατάλαβα ότι το αυτοκίνητό σου έχει πολλά προβλήματα, μήπως θα ήταν πιο εύκολο να το αλλάξεις με ένα σε καλή κατάσταση που δε θα θέλει βάψιμο;

_________________
(OO=[][]=OO)


Κορυφή 
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Η ΑΡΧΗ.
 Μη αναγνωσμένη δημοσίευση Δημοσιεύτηκε: Δευτ Φεβ 01, 2016 5:19 pm 
Χωρίς σύνδεση

Εγγραφή: Δευτ Φεβ 01, 2016 11:58 am
Δημοσιεύσεις: 98
Τοποθεσία: ΤΡΙΠΟΛΗ
Βασικα το βαψιμο νομιζω ειναι το τελευταιο το θεμα ειναι οτι θελω να του κανω τοσες μετατροπες, δηλαδη υδραυλικο τιμονι παραθυρα ηλεκτρικα για αρχη...αυτα δεν ξερω κοστος και τι χρειαζεται να βρω ειτε απο μαντρα ειτε κανινουργια....υστερα για A/C το σκεφτομαι για πολυ μετα οταν θα εχω χρημα.Δεν ειναι τοσο ευκολο να παρω αλλο μιας και το αγαπαω ακομα και οπως ειναι.Απλα θελω να το δω στα καλυτερα του.Ηταν πεντε χρονια περιπου σε ακινησια.Το σενιαρα το καλοκαιρι να βολταρει εστω.Και τωρα θελω τα υπολοιπα.

Οσων αφορα την εικονα παραπανω, ο μαστορας που το κοιταξε μου λεει θελει αλλαγη η ηλεκτρομαγνητικη κλειδαρια κατι τετοιο...δεν τα ξερω και καλα...καποιεσ φορες δουλευουν ανοιγουν ολα καποιες οχι...αλλα παντα απο τη πορτα του συνοδηγου.


Κορυφή 
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Η ΑΡΧΗ.
 Μη αναγνωσμένη δημοσίευση Δημοσιεύτηκε: Δευτ Φεβ 01, 2016 6:34 pm 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ Ιαν 30, 2010 10:12 am
Δημοσιεύσεις: 5673
Τοποθεσία: Κερατσινι
απο την πορτα του οδηγου δεν δουλευουν καθολου?
μπορει να φταινε 1002 πραγματα, μιας και το αμαξι ηταν 5 χρονια σε ακινησια οπως λες
θα ξεκινουσα απο τις φυσες , τις μπριζες δλδ του ηλεκτρικου κυκλωματος των κλειδαριων ,μιας και οι επαφες στανταρ θα εχουν πιασει σκονη,μουχλα, οξειδωση, σκουρια κτλ κτλ
πριν αρχισεις να αλλαζεις "πραγματα" δοκιμασε να καθαρισεις τις φυσες των κλειδαριων
, το ρελε που σου εβαλε ο πετρος φωτο, βρησκετε κατω απο το ηχειο στα ποδια του οδηγου
ναι καλα διαβασες, βγαζεις το ηχειο και ειναι μεσα στο μαρσπιε
https://www.google.gr/imgres?imgurl=htt ... MwgiKAQwBA
βγαλτο και καθαρισε την φυσα του

ελπιζω μονο να μην εχουν φαγωθει καλωδια κτλ απο ποντικια πχ
και βραχυκυκλωνει

_________________
318is loading ...........i am back!


Κορυφή 
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Η ΑΡΧΗ.
 Μη αναγνωσμένη δημοσίευση Δημοσιεύτηκε: Δευτ Φεβ 01, 2016 10:14 pm 
Χωρίς σύνδεση

Εγγραφή: Δευτ Φεβ 01, 2016 11:58 am
Δημοσιεύσεις: 98
Τοποθεσία: ΤΡΙΠΟΛΗ
Ακριβως απο του οδηγου δεν δουλευει και το ειχε δει πρωτα ο μαστορας και μου ειπε για την ηλεκτρομαγνητικη κλειδαρια.Οσο για ποντικια δεν νομιζω το ειχα γκαραζ.Αυτη τη στιγμη δεν ειμαι κοντα με το αμαξι.Βασικα αυτο που θα ηθελα να ρωτησω ειναι το εξης.
Οταν πχ το παω στο μαστορα για το βαψιμο κτλ ...στον ιδιο που το πηγαινω χρονια και το ξερει του ειπα ολικο βαψιμο οπως ειχα δει ενα που ειχε ετοιμο και το ειχε γδυσει τελειως.Δεν θα κανει το ιδιο και στο δικο μου;;;Εννοω να το λυσει ολο και να περασει καινουρια καλωδια κτλ ;;;


Κορυφή 
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Η ΑΡΧΗ.
 Μη αναγνωσμένη δημοσίευση Δημοσιεύτηκε: Δευτ Φεβ 01, 2016 10:34 pm 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τετ Σεπ 14, 2011 9:27 am
Δημοσιεύσεις: 698
καλησπερα και απο μενα και καλο κουραγιο γιατι το επιτευγμα που ξεκινας θελει και χρονο και χρημα, και ως φοιτητης δεν εχω καταληξη ακομα αν καλος πεταγα λεφτα στο αμαξι η επρεπε να τα κανω αλκολ και εκδρομες. Αυτο μια μικρη παρενθεση για σκεψη. [LOL]

για να βαλεις ηλεκτρικα παραθυρα καλο θα ηταν να βρεις μια πλεξουδα που να εχει και ηλεκτρικα παραθυρα και air-condition ωστε να μην παιδευεσαι με ηλεκτρολογους. Ολα αυτα που λες τα βρισκεις, αλλα οπως προειπα θελει χρονο και χρημα.
καλη αρχη και οσο μπορουμε βοηθαμε drinkingcheers

_________________
MosTech Motorsports
318is M42b18 N/A
Link G4+ engine management.


Κορυφή 
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Η ΑΡΧΗ.
 Μη αναγνωσμένη δημοσίευση Δημοσιεύτηκε: Δευτ Φεβ 01, 2016 10:37 pm 
Χωρίς σύνδεση
Technical Muthafucka

Εγγραφή: Κυρ Οκτ 28, 2012 6:39 pm
Δημοσιεύσεις: 1335
Με τίποτα καινούρια καλώδια.

_________________
(OO=[][]=OO)


Κορυφή 
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Η ΑΡΧΗ.
 Μη αναγνωσμένη δημοσίευση Δημοσιεύτηκε: Δευτ Φεβ 01, 2016 10:56 pm 
Χωρίς σύνδεση

Εγγραφή: Δευτ Φεβ 01, 2016 11:58 am
Δημοσιεύσεις: 98
Τοποθεσία: ΤΡΙΠΟΛΗ
Α δεν γινεται να αλλαχτουν τα καλωδια;;;φθαρμενα κτλ θα αλλαχτουν ;;;Για τα παραθυρα εφοσον χρειαζεται και για το A/C θα βρω πλεξουδα απο αντοστοιχα ε30 που να ειχαν α/c σωστα;;και υστερα υπαρχει καποιο ετοιμο κιτ η να ψαχνω απο εδω κι απο εκει κομματια;;;Επισης για ολα αυτα θελει και αλλη κονσολα για να κουμπωσουν διακοπτες παραθυρων και α/c ετσι;;;


Οσο για τη φοιτητικη ζωη τελειωσε σχεδον...τελευταια μαθηματα.


Κορυφή 
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Η ΑΡΧΗ.
 Μη αναγνωσμένη δημοσίευση Δημοσιεύτηκε: Δευτ Φεβ 01, 2016 11:04 pm 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τετ Σεπ 14, 2011 9:27 am
Δημοσιεύσεις: 698
περνοντας ολοι την πλεξουδα απο αλλο Ε30 δεν χρειαζεσαι πατεντες ιδιαιτερα ολα φισονουν στις αντιστιχες θεσεις, για aircondion αλλαξει ολη η βαπορετα ( εκει που εχει και το μοτερ που βαζεις αερα ζεστο κρυο να το πω απλα) και βαζεις αντιστοιχει απο αμαξι με A/C

_________________
MosTech Motorsports
318is M42b18 N/A
Link G4+ engine management.


Κορυφή 
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Η ΑΡΧΗ.
 Μη αναγνωσμένη δημοσίευση Δημοσιεύτηκε: Δευτ Φεβ 01, 2016 11:07 pm 
Χωρίς σύνδεση

Εγγραφή: Δευτ Φεβ 01, 2016 11:58 am
Δημοσιεύσεις: 98
Τοποθεσία: ΤΡΙΠΟΛΗ
Κοιταξε να δεις αυτα δεν τα κατεχω και πολυ...πχ δεν ξερω να ξεχωρισω την πλεξουδα που χρειαζομαι για να εγκαταστησω μετα ηλ παραθυρα και a/c.Αυτο που θελω να ξερω ειναι αν πρεπει να αλλαξω και την κονσολα γυρω απο το λεβιε ταχυτητων με εναν με υποδοχεσ για ηλ παραθυρα.ελπιζω ο μαστορας που θα το αναλαβει να ξερει.Το μονο που μπορω να κανω εγω ειναι να ψαξω τα υλικα που θα χρειαστει.


Κορυφή 
 Προφίλ  
 
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
 
Δημιουργία νέου θέματος Απαντήστε στο θέμα  [ 85 Δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στην σελίδα 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Επόμενο


Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 8 επισκέπτες

 
 

 
Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  
cron

Ελληνική μετάφραση από το phpbbgr.com