Εγγραφή    Σύνδεση    Δ. Συζήτηση    Αναζήτηση    Συχνές Ερωτήσεις



Δημιουργία νέου θέματος Απαντήστε στο θέμα  [ 85 Δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9  Επόμενο
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Η ΑΡΧΗ.
 Μη αναγνωσμένη δημοσίευση Δημοσιεύτηκε: Τετ Φεβ 03, 2016 6:58 pm 
Χωρίς σύνδεση

Εγγραφή: Τρί Μαρ 04, 2014 9:03 pm
Δημοσιεύσεις: 189
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Χωρίς να θέλω να στο χαλάσω , για να ξεκινήσεις κάτι τέτοιο με αυτό το αμάξι που διαθέτεις και για να το φτάσεις εκεί που θέλεις θα χρειαστείς 5000 ευρώ στην καλύτερη.

Αν η τσέπη σου είναι διαθεμένη για κάτι τέτοιο μπορούμε να συνεχίσουμε.

Θα μπορέσω να σε βοηθήσω πάρα πολύ στο θέμα του A/C για να μην σε κάνουν μεροκάματο τα κοπρόσκυλα (ζητώ συγγνώμη από τα αλάνια σκυλιά το σχόλιο μου πήγαινε στα δίποδα).

Οι γενικές συμβουλές είναι ότι το αμάξι θα χρειαστεί να γίνει σώβρακο για έλεγχο σε σάπια σκουριές , θέλει υπομονή και για να το στήσεις από την αρχή αλλά και στη συνέχεια σε τυχόν προβλήματα που θα σου βγάζει ….να μην δυσανασχετείς , αν είναι να σου τρώει την ψυχή ή να σε καταντήσει με χάπια από τα νεύρα ….πάρε κάτι άλλο.

Θα πρέπει να αποκτήσεις κάποιες γενικές γνώσης για να μην σε κοροϊδεύουν τα κοπρόσκυλα που λέγαμε….

Και τέλος το σημαντικότερο όταν θα είναι έτοιμο για τον δρόμο να μην κάνεις μ@λ@κ@ες γιατί δεν συγχωρεί μια τόσο ελαφριά καρότσα …ακόμη και με 100 άλογα στα χέρια ενός αρχάριου μπορεί να γίνει φονικό όπλο guntoting για τον ίδιο αλλά και για τον άμαχο πληθυσμό.

Υ.Γ. Δεν θα βιάζεσαι πρώτα θα ρωτάς για να μην τα πληρώνεις διπλά , υπομονή θέλει ….


Κορυφή 
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Η ΑΡΧΗ.
 Μη αναγνωσμένη δημοσίευση Δημοσιεύτηκε: Τετ Φεβ 03, 2016 10:50 pm 
Χωρίς σύνδεση

Εγγραφή: Δευτ Φεβ 01, 2016 11:58 am
Δημοσιεύσεις: 98
Τοποθεσία: ΤΡΙΠΟΛΗ
Σε ευχαριστω πολυ φιλε μου γισ οσα ειπες.Κοιτα 5000 με τη μια δεν τα εχω μιας και ειμαι φοιτητης.Αυτα που θελω να κανω δεν μιλαμε απο τη μια στιγμγ στην αλλη.Πρωτα πρωτα θελω ξεσαπισμα σκουριες βαψιμο και καποιες αλλαγες στα πλαστικα οπως το βλεπω εγω χωρις να ξερω ομως τιποτα οπως πχ στους θολους κατω απο τ μηνανη κτλ νομιζα θα πηγαινε 2000-2500.Θελω δηλαδη να γινει οπως την πηρε ο πατερας μου πριν πολλα χρονια.
Κι επειτα θα κανω τις αναβαθμισεις που εχω στο μυαλο μου.Οπως το a/c που ανεφερες τα ηλ παραθυρα υδρ τιμονι κτλ....

Σε ευχαριστω παρα πολυ φιλε μου και που εισαι τοσο θετικος να με βοηθησεις μιας και δεν ξερω πολλα για να μην πω τιποτα.Σε περιπου 15 μερες που θα μιλησω με το μαστορα για να δει και το αμαξι τι ακριβως θελει θα ξερω και εγω αν θα το ξεκινησω.Αν ξεκινησω θα ποσταρω οτι χρειαστω εδω.

Σας ευχαριστω ολους.


Κορυφή 
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Η ΑΡΧΗ.
 Μη αναγνωσμένη δημοσίευση Δημοσιεύτηκε: Παρ Φεβ 05, 2016 8:46 pm 
Χωρίς σύνδεση

Εγγραφή: Δευτ Φεβ 01, 2016 11:58 am
Δημοσιεύσεις: 98
Τοποθεσία: ΤΡΙΠΟΛΗ
Τι διαφορα εχει η ποδια με A/C με μια που δεν εχει;;;Βασικα εγω που δεν εχω a/c αλλα υποτιθεται οτι θα βαλω οταν ξεκινησω προτεινετε να παρω με a/c;;;Κι αν αυτες κουμπωνουν το ιδιο η εχουν καποια διαφορα.

Ευχαριστω.


Κορυφή 
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Η ΑΡΧΗ.
 Μη αναγνωσμένη δημοσίευση Δημοσιεύτηκε: Παρ Φεβ 05, 2016 9:15 pm 
Χωρίς σύνδεση
Technical Muthafucka

Εγγραφή: Κυρ Οκτ 28, 2012 6:39 pm
Δημοσιεύσεις: 1335
Τί είναι ποδιά;

_________________
(OO=[][]=OO)


Κορυφή 
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Η ΑΡΧΗ.
 Μη αναγνωσμένη δημοσίευση Δημοσιεύτηκε: Παρ Φεβ 05, 2016 9:17 pm 
Χωρίς σύνδεση

Εγγραφή: Δευτ Φεβ 01, 2016 11:58 am
Δημοσιεύσεις: 98
Τοποθεσία: ΤΡΙΠΟΛΗ
Αυτο εδω νομιζω χωρις να ξερω και εγω.Απλως ετσι το λεει εδω
http://www.car.gr/parts/view/6561867/


Κορυφή 
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Η ΑΡΧΗ.
 Μη αναγνωσμένη δημοσίευση Δημοσιεύτηκε: Παρ Φεβ 05, 2016 9:56 pm 
Χωρίς σύνδεση
Technical Muthafucka

Εγγραφή: Κυρ Οκτ 28, 2012 6:39 pm
Δημοσιεύσεις: 1335
Ααα, ναι. Το άλλο που λες για αυτοκίνητα με A/C έχει 2 τρύπες για να παίρνει αέρα. Προτίμησέ το.

_________________
(OO=[][]=OO)


Κορυφή 
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Η ΑΡΧΗ.
 Μη αναγνωσμένη δημοσίευση Δημοσιεύτηκε: Παρ Φεβ 05, 2016 10:16 pm 
Χωρίς σύνδεση

Εγγραφή: Δευτ Φεβ 01, 2016 11:58 am
Δημοσιεύσεις: 98
Τοποθεσία: ΤΡΙΠΟΛΗ
Κουμπωνουν το ιδιο δηλαδη απλα αυτο εχει και μια εισοδο για αερα ακομα ε;


Κορυφή 
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Η ΑΡΧΗ.
 Μη αναγνωσμένη δημοσίευση Δημοσιεύτηκε: Παρ Φεβ 05, 2016 11:36 pm 
Χωρίς σύνδεση

Εγγραφή: Τρί Μαρ 04, 2014 9:03 pm
Δημοσιεύσεις: 189
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Αυτό πρώτη φορά το ακούω...
Το μόνο που πρέπει να έχεις είναι ανοιχτή "καρδιά" Ή αλλιώς η κεντρική γριλια (με τα δύο ορθογώνια νικελ πλαίσια) να είναι ανοιχτή για να περνάει περισσότερος αέρας.
Σε όλα τα Ε30 η δεξιά και αριστερή γριλια είναι ανοιχτές όμως όταν έχεις a/c απαιτείται να είναι και η κεντρική γιατί πίσω από την μάσκα μπαίνει το ψυγείο του a/c και μετά το ψυγείο νερού, με αποτέλεσμα το ψυγείο του a/c να σταματά την απαιτούμενη παροχή αέρα προς το ψυγείο του νερού οπότε για βοήθημα τοποθετείτε ανοιχτή κεντρική γριλια.
Μοντέλα που δεν είχαν εργοστασιακό a/c και ήταν από εξωτερικό συνήθως από βόρειες χώρες ερχόντουσαν με κλειστεί γριλια γιατί εκεί έχουν χαμηλότερες θερμοκρασίες περιβάλλοντος κάτι που εδώ δεν ισχύει γι'αυτό χρειαζόμαστε την μεγαλύτερη παροχή αέρα.


Κορυφή 
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Η ΑΡΧΗ.
 Μη αναγνωσμένη δημοσίευση Δημοσιεύτηκε: Παρ Φεβ 05, 2016 11:39 pm 
Χωρίς σύνδεση
Technical Muthafucka

Εγγραφή: Κυρ Οκτ 28, 2012 6:39 pm
Δημοσιεύσεις: 1335
Ρε παιδιά δείτε το αμάξι μου από μπροστά, έχει 2 οριζόντιες τρύπες στο κάτω μέρος, εκεί που το κομμάτι που φαίνεται στο παραπάνω σχέδιο έχει μία.

_________________
(OO=[][]=OO)


Κορυφή 
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Η ΑΡΧΗ.
 Μη αναγνωσμένη δημοσίευση Δημοσιεύτηκε: Παρ Φεβ 05, 2016 11:41 pm 
Χωρίς σύνδεση

Εγγραφή: Δευτ Φεβ 01, 2016 11:58 am
Δημοσιεύσεις: 98
Τοποθεσία: ΤΡΙΠΟΛΗ
Δεν φαινεται καποια εικονα PetrosD.


Συνονοματε πολ κατατοπιστικο αρα τι δυο τρυπες τι μια ειναι το ιδιο εφοσον εχω πισω απο την καρδια κενο για αερα.


Κορυφή 
 Προφίλ  
 
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
 
Δημιουργία νέου θέματος Απαντήστε στο θέμα  [ 85 Δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9  Επόμενο


Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 12 επισκέπτες

 
 

 
Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  
cron

Ελληνική μετάφραση από το phpbbgr.com