Εγγραφή    Σύνδεση    Δ. Συζήτηση    Αναζήτηση    Συχνές Ερωτήσεις

Κανόνες Δ. Συζήτησης


Το παρόν forum είναι κλειδωμένο και έιναι μόνο προς ανάγνωση. Τυχόν ερωτήσεις η προτάσεις, συμβουλές, ένδειξη ύπαρξης κάποιου λάθους σε κάποιον οδηγό DIY, η οτιδήποτε άλλο παρακαλούμε να τα αναφέρετε εδώ

Εάν θέλετε να συντάξετε τον δικό σας οδηγό DIY για οποιοδήποτε θέμα ( είτε τεχνικό είτε αισθητικό κλπ ) κάντε το σε αυτήν εδώ την κατηγορία ( σε όποιο subforum πιστεύετε ότι ανήκει, και εμείς θα το μεταφέρουμε στο section εδώ, αφήνοντας το αρχικό thread στην θέση του.



Δημιουργία νέου θέματος Απαντήστε στο θέμα  [ 34 Δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4  Επόμενο
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Ε30 Ανακατασκευή (; )
 Μη αναγνωσμένη δημοσίευση Δημοσιεύτηκε: Παρ Σεπ 25, 2009 1:30 pm 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ Ιαν 05, 2009 3:14 pm
Δημοσιεύσεις: 112
Τοποθεσία: Athens
Αναγκαστικα το αμαξι θα "κατσει" παγκο λογω ΑΠΕΙΡΩΝ υποχρεωσεων.
Ξερω τι παω να κανω...και ξερω οτι αν την γλυτωσω με 15 χιλιαρικακια θα ειμαι και ευτυχησμενος. Θα πρεπει να βρεθουν φυσικα λυσεις σε πολλα πραγματα εν το καιρω και φυσικα χρονος και προσωπικη εργασια.....Δεν λεω τπτ ακομα μιας και ειναι πολυ νωρις και το πρωτο μου μελημα ειναι να "εφοδιαστω" με ενα διτροχο μπας και γλυτοσω λιγο χρονο απο της μετακινησεις μου!!
Και τωρα το ερωτημα....αφου σιγουρα θα χρειαστουν ΠΟΛΛΑ κομματια για την ανακατασκευη της κουκλας....αγοραζεις σιγουρα μια ακομα καροτσα *(χωρις χαρτια ή απο Γερμανια π.χ) και αρχιζεις την μεταμοσχευση! Ε30? ή Ε36?
Η ερωτηση ειναι για προφανεις λογους....απτην στιγμη που παμε μαλλον για Μ50, κρεμαγιεερα πιο κοντη κτλ....κοιτας για καροτσα 30αρι? η 36αρι?
ΤΟ ερωτημα γεννηθηκε μετα απο 4-5 βραδυα συνεχομνα που χαζευω παρομοιες "επιχειρησεις" στο zone.uk.....

_________________
Ακόμα και ο ΝΑΟΣ.....4κύλινδρος ειναι!!!


Κορυφή 
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Ε30 Ανακατασκευή (; )
 Μη αναγνωσμένη δημοσίευση Δημοσιεύτηκε: Παρ Σεπ 25, 2009 2:16 pm 
Χωρίς σύνδεση
Ειναι Σουπερ Δυνατοοοος!
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ Ιαν 03, 2009 10:31 pm
Δημοσιεύσεις: 3236
Καρότσα από Ε36 Ξένο...είναι πολλά τα θετικά(θα έχεις μια Ε30 με πιο σύγχρονη ψυχή!).....ένα από αυτά είναι ότι άλλη μια κωλοΕ36 θα πάει για σκράπ!!! :twisted: (πλάκα κάνω μλκες)

Φίλε όλα αυτά θα τα κάνεις σιγά σιγά....μη κάνεις βεβιασμένες κινήσεις,γιατί φεύγουν άσκοπα λεφτά.

Μιλάει ο παθών.

_________________
http://i.imgur.com/VK7QkYW.gif


Κορυφή 
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Ε30 Ανακατασκευή (; )
 Μη αναγνωσμένη δημοσίευση Δημοσιεύτηκε: Παρ Σεπ 25, 2009 8:07 pm 
Χωρίς σύνδεση
Το Κακο Παιδι!
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ Ιαν 11, 2009 8:23 pm
Δημοσιεύσεις: 3514
Τοποθεσία: Ίλιον
Πάτε καλά ρε; θα πάρει ολόκληρο Ε36 για ένα μοτέρ και μία κρεμαγιέρα; Άσε που το μοτέρ θέλει κάρτερ από Ε34, Ε30 να βρεις, θα χρειαστείς τα άκρα, μπλοκέ, σαλόνι και πάρα πολλά "τζιτζιλι μίτζιλι" που δεν τα βρίσκεις σε παλιατζήδες πια


Κορυφή 
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Ε30 Ανακατασκευή (; )
 Μη αναγνωσμένη δημοσίευση Δημοσιεύτηκε: Σάβ Σεπ 26, 2009 5:02 pm 
Χωρίς σύνδεση
Διπλωματικό Σώμα
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ Ιαν 04, 2009 2:11 pm
Δημοσιεύσεις: 3222
GeoMar έγραψε:
Πάτε καλά ρε; θα πάρει ολόκληρο Ε36 για ένα μοτέρ και μία κρεμαγιέρα; Άσε που το μοτέρ θέλει κάρτερ από Ε34, Ε30 να βρεις, θα χρειαστείς τα άκρα, μπλοκέ, σαλόνι και πάρα πολλά "τζιτζιλι μίτζιλι" που δεν τα βρίσκεις σε παλιατζήδες πια



Γιώργο με ΕΚΠΛΗΣΕΙΣ!!!

Και εγώ από Ε34 και μάλιστα 525 με μπλοκέ (αν είναι το μικρό* καβούκι μπαίνει στο Ε30).

*μικρό για το Ε34, μεγάλο για το Ε30.

Η μετατροπή είναι plug n play.


Κορυφή 
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Ε30 Ανακατασκευή (; )
 Μη αναγνωσμένη δημοσίευση Δημοσιεύτηκε: Σάβ Σεπ 26, 2009 6:22 pm 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ Ιαν 05, 2009 3:14 pm
Δημοσιεύσεις: 112
Τοποθεσία: Athens
Παιδες μ'αρεσει που ειμαστε ζεστοι στο θεμα του restoration!!

Γιώργο ιδέες στο τραπεζι ρίχνω και σκεψεις. Οποιαδηποτε κινηση θα αναλυθει εκτενως πρωτα απο εδω και μετα απο πολλους καφεδες που θα πιουμε! (ελπιζω να αρχισω να ερχομαι!)
ΤΟ θεμα ειναι σιγουρα οτι θα χρειαστω πράγματα και απο τις 2 καροτσες (Ε30-Ε36).
Απλα επειδη βλεπω οτι πολυς κοσμος που κανει restoration (updated, αν μπορουμε να το χαρακτηρισουμε ετσι) τσιμπαει ενα καλουτσικο 36αρι...ξηλωνει οτι χρειαζεται...και το υπολοιπο φευγει e-bay. Kαλα εχετε δικιο...εντω ντεν ινε ουτε αμερικα ουτε Αγγλια οποτε το να "φυγει" το υπολοιπο αμαξι ετσι...ειναι ζορικο.
Απτην αλλη το να βρω ενα 30αρι απο Γερμανια η τρακαρισμενο η οτιδηποτε, σιγουρα θα του "τσιμπισω" "τσι-τζιμπλικια" αλλα το θεμα ειναι ποια απτις 2 κινησεις ειναι πιο "σοφη".
Και φυσικα ο βασικος λογος αυτης της σκεψης ειναι καθαρα και μονο χρηματικος. Ρωτησα σε γνωστο "μαντρα" στη λιοσιων για Μ50Β25 και η τιμη που ακουσα ηταν σχεδον ιδια με το να φερω οδηκως 28αρι Station 36αρι σε ΤΕΛΕΙΑ κατασταση απο Γερμανια.
Γενικα με λυπη μου διαπιστωνω, οτι η Ελλαδιτσα μας που ειναι παραδεισοσ διακοπων και καλοπερασης στο θεμα του αυτοκινητου ζει στο μεσαιωνα απο ολες τια αποψεις.
Σκεψου δηλαδη να θες να ρηξεις κανα V8 πανω στο 30αρι....!!

_________________
Ακόμα και ο ΝΑΟΣ.....4κύλινδρος ειναι!!!


Κορυφή 
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Ε30 Ανακατασκευή (; )
 Μη αναγνωσμένη δημοσίευση Δημοσιεύτηκε: Δευτ Σεπ 28, 2009 3:17 pm 
Χωρίς σύνδεση
Το Κακο Παιδι!
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ Ιαν 11, 2009 8:23 pm
Δημοσιεύσεις: 3514
Τοποθεσία: Ίλιον
Η γνώμη μου είναι ότι ένα ολόκληρο Ε36 θα φύγει πολύ δύσκολα σε ανταλλακτικά, ενώ ένα ολόκληρο Ε30 το κρατάς για ανταλλακτικά που θα χρειαστείς στο μέλλον.
Να πώ και την μαλακία μου, βρες ένα 318is και κάν'του ένα υπερκιβισμό opos ameriki να γαμάει, άλλωστε έχεις εμπειρία από Μ42 εσύ!


Κορυφή 
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Ε30 Ανακατασκευή (; )
 Μη αναγνωσμένη δημοσίευση Δημοσιεύτηκε: Δευτ Σεπ 28, 2009 9:24 pm 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ Ιαν 05, 2009 3:14 pm
Δημοσιεύσεις: 112
Τοποθεσία: Athens
GeoMar έγραψε:
Η γνώμη μου είναι ότι ένα ολόκληρο Ε36 θα φύγει πολύ δύσκολα σε ανταλλακτικά, ενώ ένα ολόκληρο Ε30 το κρατάς για ανταλλακτικά που θα χρειαστείς στο μέλλον.
Να πώ και την μαλακία μου, βρες ένα 318is και κάν'του ένα υπερκιβισμό opos ameriki να γαμάει, άλλωστε έχεις εμπειρία από Μ42 εσύ!


Eσυ παλιοχαρακτηρα να μη μιλας!! Aκους εκει...βρες ενα is!! Λες και δεν εχουμε κυριε. Απλα το θεμα ειναι οτι για να κατεβει απο Αγγλια, θελει νταλικα + οτι ειναι κουπε!! (αχχχχχχχχχ!!!) Και φυσικα μου περναει απτο μυαλο να κατεβασω το μοτερακι μου που ειναι και τζι-τζι και να παιξει Stroking-overborin κτλ...(low bugdet M3!).
θα διουμε...τι να πω..
To θεμα ειναι οτι καθε φορα που ανοιγω το PC βλεπω τουτο και δε μπορω να κοιμηθω

_________________
Ακόμα και ο ΝΑΟΣ.....4κύλινδρος ειναι!!!


Κορυφή 
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Ε30 Ανακατασκευή (; )
 Μη αναγνωσμένη δημοσίευση Δημοσιεύτηκε: Δευτ Σεπ 28, 2009 11:31 pm 
Χωρίς σύνδεση
Διπλωματικό Σώμα
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ Ιαν 04, 2009 2:11 pm
Δημοσιεύσεις: 3222
Τι βλέπεις ρε;

Έλα θα πάμε με το ντίζελ να το τραβήξουμε!

(hypermiling σήμερα, 43λίτρα diesel 901χλμ εθνική, ΜΑΞ 120χλμ)


Κορυφή 
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Ε30 Ανακατασκευή (; )
 Μη αναγνωσμένη δημοσίευση Δημοσιεύτηκε: Τετ Σεπ 30, 2009 6:02 pm 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ Ιαν 05, 2009 3:14 pm
Δημοσιεύσεις: 112
Τοποθεσία: Athens
oldcarskickass έγραψε:
Τι βλέπεις ρε;


Σωστα....ξεχασα να το ποσταρω.....
Αυτο βλεπω...

[img][IMG]http://i147.photobucket.com/albums/r306/xenokratis/th_BlarSport080.jpg[/img][/img]

oldcarskickass έγραψε:
Έλα θα πάμε με το ντίζελ να το τραβήξουμε!


Πλακα πλακα...σχοινια εχω...γατζο τον σωστο τον μπρουτζινο εχω...μια χαρα...θα ανοιξω και την ηλιοροφη να μιλαμε!

_________________
Ακόμα και ο ΝΑΟΣ.....4κύλινδρος ειναι!!!


Κορυφή 
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Ε30 Ανακατασκευή (; )
 Μη αναγνωσμένη δημοσίευση Δημοσιεύτηκε: Παρ Οκτ 02, 2009 11:36 am 
Χωρίς σύνδεση
Το Κακο Παιδι!
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ Ιαν 11, 2009 8:23 pm
Δημοσιεύσεις: 3514
Τοποθεσία: Ίλιον
Xenokratis έγραψε:
Eσυ παλιοχαρακτηρα να μη μιλας!! Aκους εκει...βρες ενα is!! Λες και δεν εχουμε κυριε. Απλα το θεμα ειναι οτι για να κατεβει απο Αγγλια, θελει νταλικα + οτι ειναι κουπε!! (αχχχχχχχχχ!!!) Και φυσικα μου περναει απτο μυαλο να κατεβασω το μοτερακι μου που ειναι και τζι-τζι και να παιξει Stroking-overborin κτλ...(low bugdet M3!).
θα διουμε...τι να πω..
To θεμα ειναι οτι καθε φορα που ανοιγω το PC βλεπω τουτο και δε μπορω να κοιμηθω

Μήν τολμήσεις και φέρεις δίπορτο is, δεν θα το αντέξω! Πάντως τα Ε30 δεν λέγονται κουπέ!


Κορυφή 
 Προφίλ  
 
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
 
Δημιουργία νέου θέματος Απαντήστε στο θέμα  [ 34 Δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4  Επόμενο


Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης

 
 

 
Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  

Ελληνική μετάφραση από το phpbbgr.com