Εγγραφή    Σύνδεση    Δ. Συζήτηση    Αναζήτηση    Συχνές Ερωτήσεις



Δημιουργία νέου θέματος Απαντήστε στο θέμα  [ 1 Δημοσίευση ] 
Συγγραφέας Μήνυμα
 Μη αναγνωσμένη δημοσίευση Δημοσιεύτηκε: Κυρ Μαρ 02, 2014 8:10 pm 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ Απρ 01, 2013 9:17 pm
Δημοσιεύσεις: 120
Καλησπέρα παιδιά και καλή Σαρακοστή
εδώ και δύο απογεύματα καταπιάστηκα με ένα ας πούμε project. Συγκεκριμένα αλλάζω το διακόπτη των φώτων με αυτόν που φοράει το Ε34 και αντικαθιστώ το ρυθμιστή ύψους των φαναριών με το ροδάκι από Ε36 που είναι το ίδιο με αυτό του Ε34. Στη θέση που υπάρχει ο μανίσιος ρυθμιστής έχω κουμπώσει και το διακοπτάκι- ροδάκι που ρυθμίζει τη φωτινότητα του κοντέρ και αυτό που ρυθμίζει το ύψος δέσμης των φώτων. Στα φανάρια έχω βάλει τα μοτεράκια από Ε36 τα οποία με λίγη υπομονή προσαρμόζονται κουτί.Φωτογραφίες θα ανεβάσω μόλις τελειώσω τη δουλειά για να είναι μια ολοκληρωμένη πρόταση. ΑΛΛΑ έχω κολλήσει στο διακόπτη φώτων και συγκεκριμένα στη συνδεσμολογία. Ο παλίος μανίσιος έχει 10 καρφιά ενώ αυτός του Ε34 έχει 11.Βέβαια έχω απομονώσει τα καλώδια που ρυθμίζουν τη φωτινότητα και τα έχω δώσει στο καινούριο. Με τα υπόλοιπα δεν ξέρω τι να κάνω. έχω φτάσει στο παραπέντε και κόλλησα. Μήπως έχει κανείς διάγραμμα του παλιού ε30 και του Ε34 για να κάνω μια αντιστοίχιση ή μπορεί να βοηθήσει με κάποιον τρόπο ;(τα χρώματα των καλωδίων δεν ταιριάζουν όλα )
Τώρα θα μου πουν κάποιοι τι ασχολήσε με τέτοιες λεπτομέρειες . Όταν όμως τελειώσω είμαι σίγουρος ότι αρκετοί μερακλήδες θα το κάνουν γιατί παιδιά το κόστος είναι μικρό , περίπου 30 € και το αποτέλεσμα πολύ όμορφο


Share on FacebookShare on Twitter
Κορυφή 
 Προφίλ  
 
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
 
Δημιουργία νέου θέματος Απαντήστε στο θέμα  [ 1 Δημοσίευση ] 


Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 10 επισκέπτες

 
 

 
Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  

Ελληνική μετάφραση από το phpbbgr.com