Εγγραφή    Σύνδεση    Δ. Συζήτηση    Αναζήτηση    Συχνές Ερωτήσεις



Δημιουργία νέου θέματος Απαντήστε στο θέμα  [ 26 Δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3  Επόμενο
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: Re: bmw 335 vs audi tts...
 Μη αναγνωσμένη δημοσίευση Δημοσιεύτηκε: Παρ Απρ 19, 2013 11:16 am 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ Ιαν 30, 2010 10:12 am
Δημοσιεύσεις: 5673
Τοποθεσία: Κερατσινι
Νικ καλά του έκανες ρε!!! Εχω κάνει και εγώ πλάκες σε άτομα που δεν ξεραν να αξιοποιήσουν το αμαξι τους!!

Άξιος λοιπόν!!!!

sent from mobile

_________________
318is loading ...........i am back!


Κορυφή 
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: bmw 335 vs audi tts...
 Μη αναγνωσμένη δημοσίευση Δημοσιεύτηκε: Παρ Απρ 19, 2013 2:46 pm 
Χωρίς σύνδεση

Εγγραφή: Τετ Δεκ 14, 2011 8:55 am
Δημοσιεύσεις: 73
να σημειωθει οτι το αμαξι δεν κανει για κοντρες επ ουδενι..καθως εχει κολλημενο διαφορικο..ειναι πολυ κοντο σαν βημα..και ολη η ρυθμιση της αναρτησης ειναι για να ξεκολαει...


Κορυφή 
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: bmw 335 vs audi tts...
 Μη αναγνωσμένη δημοσίευση Δημοσιεύτηκε: Πέμ Μάιος 09, 2013 10:30 am 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ Ιούλ 02, 2012 9:29 am
Δημοσιεύσεις: 105
ρε φιλε αυτους με τα ΤΤ δεν τους μπορω καθολου, πραγματικα νομιζουν οτι εχουν ΠΥΡΑΥΛΟ.

Το παρακατω συνεβη παλια το 2010
---QUOTE---
http://www.bmwfans.gr/forum/showthread.php?t=1673

Χτες το βραδυ γυρω στις 11 η ωρα αναγκαστηκα να τιμωρησω με εναν υποδειγματικο τροπο ενα μικρο Αudi ΤΤ. Ειχα ανεβει στο πατρικο μου κατα τις 9 το βραδυ οπου εκατσα μεχρι και τις 22:45. Κατα τις 11 και ενω πραγματικα κοιμομουν στον δρομο με επιασε το φαναρι στο Υγεια. Μετα απο λιγο ερχεται ενα ασημενιο ΤΤ convertible διπλα. Ζαντες BBS le man, Porsche φρενα μπροστα και μια κολωνα οδηγου γεματο οργανα αλα Star Trek.

Το πραμα εκανε και λιγο θορυβο οποτε λεω εδω ειμαστε. Κανω και εγω εναν μικρο ελενχο κοιταω την θερμοκρασια λαδιου η οποια ηταν στους 90 βαθμους οποτε αρχιζω και εγω και ξυπναω σιγα σιγα. Πρασινο ξεκιναμε και το πραμα φευγει αμεσως μπροστα, εγω με την σειρα μου δεν προδιδω την θεση μου και τον ακολουθω απο κοντα μεχρι το επομενο φαναρι του Κωτσοβολου που ειναι πριν την ευθεια του Κολλεγιου. Φτανω ξανα διπλα του οπου πλεον ειμαι ετοιμος. Πρασινο, ξεκιναμε και το ΤΤ ξεκολλαει αμεσως λογω haldex ενω εγω παλευω για προσφυση απο1η αλλαγη σε 2α και καρφωμα σε 3η οπου στα μεσα της 3ης καταφερνω να ισιωσω και βρισκω πλεον την ευθεια, περναμε το φαναρι του Κολλεγιου και με το που το περναμε τον περναω και εγω απο πανω στην κυριολεξια λιγο πριν τον κοφτη αλλαγη σε 4η και η διαφορα πλεον ειναι στα 2 καροτσια και αμεσως στα φρενα οπου μας πιανει το φαναρι της Αγιας Βαρβαρα.

Εγω παραμενω στην μεσαια λωριδα για να πιασω μετα δεξια πανω απο την γεφυρα για να βγω προς Ν.Ψυχικο καθοτι πλεον Ν.Ψυχικιωτης. Ακολουθει το ΤΤ οπου στριβω στο φαναρι του φαρου και σταματαω στο περιπτερο. Ακριβως απο πισω και το ΤΤ, με τα πολλα πιασαμε κουβεντα με τον ανθρωπο. Ωραιος τυπος δεν μπορω να πω. Με ρωταει για το ΒΜW και του λεω και εγω 325-24v οπου με το που του το λεω αυτο πηγαν να τον παρουν τα κλαματα. Δεν αφηνω περιθωρια και ρωταω για το δικο του και αφου μου αραδιαζει ενα σωρο κωδικους turbo, επωνυμες εξατμισεις, ρυθμιστες – κοντρα ρυθμιστες, κωδικους απο κατι turbo ανταλλακτικα οπου εγω προσωπικα δεν εχω ιδεα τι ειναι και τι κανουν, εξτρα οργανα εποπτειας, καταληγει στο μαγικο νουμερο των 310 δυναμομετρημενων αλλογατων.. Εγω ανοιξα το μοτερ οπου ειδε τον S50. Σοβαρα μετα του λεω δεν ξερω ποιος το παρακολουθει αλλα αποκλειεται να ειναι 310 αλογα το αυτοκινητο. Του εξηγησα οτι το δικο μου εχει μονο 2ο σταδιο εκκεντροφορους Schrick, ενα after market φιλτρο αερα και αλλα ενισχυμενα ελατηρια βαλβιδων τιποτα αλλο απολυτως, οτι ακομα και η εξατμιση ειναι εντελως νορμαλ και οτι απο δυναμη λογικα πρεπει να ειναι κοντα στους 300. Ενθουσιαστηκε με το μοτερ και με το γεγονος οτι το αυτοκινητο δεν δειχνει καθολου ¨τα δοντια του¨. Απ’ οτι καταλαβα το Audi ειχε στοιχισει μια πολυκατοικια για να γινει ετσι αλλα παρ’ολα αυτα το μικρο μπε μπε το ντροπιασε ασχημα. Se la vie.

---UNQUOTE---


Κορυφή 
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: bmw 335 vs audi tts...
 Μη αναγνωσμένη δημοσίευση Δημοσιεύτηκε: Πέμ Μάιος 09, 2013 11:05 am 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ Ιαν 30, 2010 10:12 am
Δημοσιεύσεις: 5673
Τοποθεσία: Κερατσινι
ρε τι σου εφταιγε ο ανθρωπος νυχτιατικα? (Pr)

_________________
318is loading ...........i am back!


Κορυφή 
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: bmw 335 vs audi tts...
 Μη αναγνωσμένη δημοσίευση Δημοσιεύτηκε: Πέμ Μάιος 09, 2013 11:09 am 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ Ιούλ 02, 2012 9:29 am
Δημοσιεύσεις: 105
χεχεχεχεχε. Σε κανα μηνα ξαναβγαινει το παλιο μου 30αρι Υ Π Ε Ρ Β Ο Λ Ι Κ Α ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΜΕΝΟ. Θα σας το κανω παρουσιαση.


Κορυφή 
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: bmw 335 vs audi tts...
 Μη αναγνωσμένη δημοσίευση Δημοσιεύτηκε: Πέμ Μάιος 09, 2013 11:12 am 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ Ιαν 30, 2010 10:12 am
Δημοσιεύσεις: 5673
Τοποθεσία: Κερατσινι
με το καλο να τελιωσει!
περιμενουμε παρουσιαση!
drinkingcheers

_________________
318is loading ...........i am back!


Κορυφή 
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: bmw 335 vs audi tts...
 Μη αναγνωσμένη δημοσίευση Δημοσιεύτηκε: Παρ Μάιος 10, 2013 6:16 pm 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ Φεβ 06, 2010 2:39 pm
Δημοσιεύσεις: 644
δεν θελουμε παρουσίαση βόλτα το καθένα ξεχωριστα μόνο χαχαχα!!! (BangHead) (BangHead) (BangHead) (BangHead)

_________________
http://www.kartnews.gr/
http://www.racerx.eu/


Κορυφή 
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: bmw 335 vs audi tts...
 Μη αναγνωσμένη δημοσίευση Δημοσιεύτηκε: Παρ Μάιος 10, 2013 9:01 pm 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ Ιαν 18, 2009 1:42 pm
Δημοσιεύσεις: 459
Τοποθεσία: GREVENA
TSAF έγραψε:
χεχεχεχεχε. Σε κανα μηνα ξαναβγαινει το παλιο μου 30αρι Υ Π Ε Ρ Β Ο Λ Ι Κ Α ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΜΕΝΟ. Θα σας το κανω παρουσιαση.


Δεν μας πετάς κανένα κόκκαλο...

_________________
BMW 340i D-SPEC

Εικόνα

Τα πάντα για Ε30 E21


Κορυφή 
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: bmw 335 vs audi tts...
 Μη αναγνωσμένη δημοσίευση Δημοσιεύτηκε: Δευτ Μάιος 13, 2013 9:58 am 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ Ιούλ 02, 2012 9:29 am
Δημοσιεύσεις: 105
το παλιο μου Ε30 Μ3 Ιtaliana που ειχα, το πουλησα σε εναν αδελφικο μου φιλο με τεραστια αγαπη στα engine swaps. Οποτε ο S50 B30 πουληθηκε σε εναν αλλο φιλο μας που εφτιαξε το 36αρι του ολο κομπλε Μ3 (σαλονια, ακρα, μηχανικα, ταμπλο, οργανα, τα παντα ολα). Στην 30αρα ηδη εχει κουμπωσει ο S54 o oποιος εχει γινει ολος σφυρηλατος για να υποδεχτει εναν ASA στα 2 bar.

Αυτα για τωρα :Priest:


Κορυφή 
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: bmw 335 vs audi tts...
 Μη αναγνωσμένη δημοσίευση Δημοσιεύτηκε: Δευτ Μάιος 13, 2013 12:20 pm 
Χωρίς σύνδεση
Technical Muthafucka

Εγγραφή: Κυρ Οκτ 28, 2012 6:39 pm
Δημοσιεύσεις: 1335
Ωχ!

_________________
(OO=[][]=OO)


Κορυφή 
 Προφίλ  
 
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
 
Δημιουργία νέου θέματος Απαντήστε στο θέμα  [ 26 Δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3  Επόμενο


Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες

 
 

 
Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  

Ελληνική μετάφραση από το phpbbgr.com