Εγγραφή    Σύνδεση    Δ. Συζήτηση    Αναζήτηση    Συχνές Ερωτήσεις



Δημιουργία νέου θέματος Απαντήστε στο θέμα  [ 11 Δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στην σελίδα 1, 2  Επόμενο
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: FK
 Μη αναγνωσμένη δημοσίευση Δημοσιεύτηκε: Παρ Ιούλ 17, 2009 6:18 pm 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ Ιαν 04, 2009 3:24 pm
Δημοσιεύσεις: 150
Τοποθεσία: Λιόπεσι
Πρόσφατα βρήκα ότι η Fk έχει online κατάστημα . http://www.fk-automotive.com/ διαλέγουμε στο FK-Online-Shops το english . Εκεί στην επιλογή 2 Car make βάζουμε Bmw και στην 3 Model /Series e30 . Έπειτα ότι έχει στην επιλόγη 1 θα είναι τα προιόντα που πουλάνε για το συγκεκριμένο μοντέλο . Τα μεταφορικά είναι για μέχρι και 31.5 κιλα 50ευρώ. Φυσικά μπορείτε να έρθετε σε εποικινωνία μαζί τους για ερωτήσεις http://www.fk-automotive.com/europa/greece.htm . Εγώ σαν συμφέρουσα αγορά μπορώ να πώ οτι είδα τα angel eyes , τα coilover , το σετ των Sport shock absorbers , τις δισκόπλακες και το φίλτρο αέρος . Προφανώς δεν συμφέρει κάποιον να πάρει πχ σκέτο το φίλτρο λόγω των μεταφορικών θα έρθει ακριβότερα αλλά αν κάποιος πάρει και κάτι άλλο μαζι τότε ναι . Θέλω να πιστευω ότι σε επικοινωνια μαζί τους ίσως να γίνετε καλό πακέτο για τα μεταφορικά αλλα ακόμα δεν έχουμε πάρει τηλέφωνο.


Τελευταία επεξεργασία από Luca_Toni και Σάβ Ιούλ 18, 2009 1:45 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά

Share on FacebookShare on Twitter
Κορυφή 
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: FK
 Μη αναγνωσμένη δημοσίευση Δημοσιεύτηκε: Παρ Ιούλ 17, 2009 7:20 pm 
Χωρίς σύνδεση
Διπλωματικό Σώμα
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ Ιαν 04, 2009 2:11 pm
Δημοσιεύσεις: 3222
Luca_Toni έγραψε:
Πρόσφατα βρήκα ότη η Fk έχει online κατάστημα . http://www.fk-automotive.com/ διαλέγουμε στο FK-Online-Shops το english . Εκεί στην επιλογή 2 Car make βάζουμε Bmw και στην 3 Model /Series e30 . Έπειτα ότι έχει στην επιλόγη 1 θα είναι τα προιόντα που πουλάνε για το συγκεκριμένο μοντέλο . Τα μεταφορικά είναι για μέχρι και 31.5 κιλα 50ευρώ. Φυσικά μπορείτε να έρθετε σε εποικινωνία μαζί τους για ερωτήσεις http://www.fk-automotive.com/europa/greece.htm . Εγώ σαν συμφέρουσα αγορά μπορώ να πώ οτι είδα τα angel eyes , τα coilover , το σετ των Sport shock absorbers , τις δισκόπλακες και το φίλτρο αέρος . Προφανώς δεν συμφέρει κάποιον να πάρει πχ σκέτο το φίλτρο λόγω των μεταφορικών θα έρθει ακριβότερα αλλά αν κάποιος πάρει και κάτι άλλο μαζι τότε ναι . Θέλω να πιστευω ότι σε επικοινωνια μαζί τους ίσως να γίνετε καλό πακέτο για τα μεταφορικά αλλα ακόμα δεν έχουμε πάρει τηλέφωνο.



Έχει και καταστήματα στην Ελλάδα, οπότε μηδένισε τα μεταφορικά και πρόσθεσε το 19% Φ.Π.Α..


Κορυφή 
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: FK
 Μη αναγνωσμένη δημοσίευση Δημοσιεύτηκε: Σάβ Ιούλ 18, 2009 2:25 am 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ Ιαν 04, 2009 3:24 pm
Δημοσιεύσεις: 150
Τοποθεσία: Λιόπεσι
Είδες τις τιμές ; Ξέρουμε πολλά μαγαζιά να πουλάνε αμορτισερ σπορ 4αδα 100ευρω , 150 με τα μεταφορικά ; Αν κάνω λάθος πες μου .


Κορυφή 
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: FK
 Μη αναγνωσμένη δημοσίευση Δημοσιεύτηκε: Σάβ Ιούλ 18, 2009 11:31 am 
Χωρίς σύνδεση
Διπλωματικό Σώμα
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ Ιαν 04, 2009 2:11 pm
Δημοσιεύσεις: 3222
Luca_Toni έγραψε:
Είδες τις τιμές ; Ξέρουμε πολλά μαγαζιά να πουλάνε αμορτισερ σπορ 4αδα 100ευρω , 150 με τα μεταφορικά ; Αν κάνω λάθος πες μου .

Ναι οι τιμές είναι σκότωμα!!

Από όσο είχα ρωτήσει στο κατάστημα στην Πτολεμαϊδα (FK) μου είχε πει αυτό που σου είπα, δλδ ότι προσθέτεις απλά το ΦΠΑ.

Κάπου είχα το τηλέφωνο, το έχει ο Bmw523 αν δει το θέμα ίσως το γράψει.

Και όλα τα πράματα έχουν TUV...


Κορυφή 
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: FK
 Μη αναγνωσμένη δημοσίευση Δημοσιεύτηκε: Τρί Ιούλ 21, 2009 8:48 am 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί Ιαν 06, 2009 5:14 pm
Δημοσιεύσεις: 107
Όπως τα λέει ο Λευτέρης! Στις τιμές έβαζε ένα 19%! Είναι ίσως λίγο πιο βολικό να τα πάρεις από κατάστημα εδώ διότι αν κάτι δεν σ αρέσει τον βρίζεις άνετα :lol: :lol: !!! Πάντως γενικά είναι πολύ φτηνά τα προϊόντα τους! Πχ είχα δει τα καθίσματα τους και μου άρεσαν πολύ και οι τιμές τους είναι άστα να παν!!


Κορυφή 
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: FK
 Μη αναγνωσμένη δημοσίευση Δημοσιεύτηκε: Τρί Ιούλ 21, 2009 9:14 am 
Χωρίς σύνδεση
Το Κακο Παιδι!
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ Ιαν 11, 2009 8:23 pm
Δημοσιεύσεις: 3514
Τοποθεσία: Ίλιον
Δηλαδή σύμφωνα με τα λεγόμενα σας και την σελίδα της FK το σετ αμορτισέρ ελατήρια που κοστίζει 170 ευρώ χωρίς την έκπτωση αν προσθέσουμε το φπα μας κάνει 200 ευρώ, υπάρχει στην Ελλάδα κιτ ανάρτησης χαμηλόματος με 200 ευρώ!!! Και δεν το έχουμε πάρει χαμπάρι;


Κορυφή 
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: FK
 Μη αναγνωσμένη δημοσίευση Δημοσιεύτηκε: Τρί Ιούλ 21, 2009 3:09 pm 
Χωρίς σύνδεση
Διπλωματικό Σώμα
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ Ιαν 04, 2009 2:11 pm
Δημοσιεύσεις: 3222
GeoMar έγραψε:
Δηλαδή σύμφωνα με τα λεγόμενα σας και την σελίδα της FK το σετ αμορτισέρ ελατήρια που κοστίζει 170 ευρώ χωρίς την έκπτωση αν προσθέσουμε το φπα μας κάνει 200 ευρώ, υπάρχει στην Ελλάδα κιτ ανάρτησης χαμηλόματος με 200 ευρώ!!! Και δεν το έχουμε πάρει χαμπάρι;


Στην Ελλάδα μας λένε τις Bilstein για τις καλύτερες αναρτήσεις του κόσμου, τις πληρώνουμε ΠΑΝΑΚΡΙΒΑκαι τελικά είναι μια μαλακία και μισή σε σχέση με της ΊΔΙΑ τιμής και ρυθμιζόμενες ΚΟΝΙ, αλλά βλέπεις ο κομπλεξισμός δε μας αφήνει να δούμε ότι ΙΣΩΣ υπάρχουν και καλύτερα πράματα από τα Γερμανικά!!(και μάλιστα και φτηνότερα)

Και αν πας πουθενά και πεις για τις FK θα σου πούνε ότι είναι φτηνοπράματα δεν κρατάνε κτλ κτλ, ενώ ΟΛΟ της ο κατάλογος είναι TUV approved.-Μαγκιά κλανιά και κώλο φινιστρίνι, που λέν και στο χωριό μου.

Δεν υπερασπίζομαι τα προϊόντα της FK και δεν έχω εμπείρια ο ίδιος με αυτά, αλλά δε είναι και εύκολο να γίνει πιστευτό ότι μια γερμανική (άρα αξιόπιστη μάρκα) είναι και τόσο φτηνή οπότε πέφτει και καλά απαξίωση για να πάρεις το ακριβό (και με μεγάλο κέρδος για τους μεταπωλητές αφού οι ποσότητες είναι τεράστιες)


Κορυφή 
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: FK
 Μη αναγνωσμένη δημοσίευση Δημοσιεύτηκε: Τετ Ιούλ 22, 2009 6:18 am 
Χωρίς σύνδεση
Badass Motherfucker
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ Ιαν 04, 2009 2:16 pm
Δημοσιεύσεις: 2456
Ψηνομαι ασχημα να τη δοκιμασω την αναρτηση, λογω budget.

Ελεγα στην αρχη να περιμενω να βαλω την Celex την ισπανικη ( χειροποιητη και ρυθμιζομενη - την εβαλε ενας φιλος σε peugeot 306 και ειναι αλλου το αμαξι ) αλλα ειναι 500 ευρω + τα ελατηρια + εργατικα και στη φαση που ειμαι δεν ειναι προτεραιοτητα τοσα φραγκα για το αμαξι.

Οποτε με την πρωτη ευκαιρια θα κοιταξω να την τσιμπησω και θα γραψω και εντυπωσεις.


Κορυφή 
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: FK
 Μη αναγνωσμένη δημοσίευση Δημοσιεύτηκε: Τετ Ιούλ 22, 2009 10:14 am 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ Ιαν 04, 2009 3:24 pm
Δημοσιεύσεις: 150
Τοποθεσία: Λιόπεσι
Θέλεξ Αμορτιγουαδόρες :lol:

http://www.selexweb.com/ τα competicion είναι σε άλλη κατηγορία , απλα τα σπάνε στο 306 . Η τιμή για το ε30 είναι στα 500 εουρος


Κορυφή 
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: FK
 Μη αναγνωσμένη δημοσίευση Δημοσιεύτηκε: Πέμ Ιούλ 30, 2009 5:46 pm 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ Ιαν 04, 2009 3:24 pm
Δημοσιεύσεις: 150
Τοποθεσία: Λιόπεσι
http://www.saveltrade.gr/prd_details.php?id=680&cybe=

Εγώ κατάλαβα ότι όποιος ψάχνετε λίγο παραπάνω και δεν πάει στα δεδομένα βρίσκει . Αναρτήσεις χαμηλώματος Jom για ε30 http://www.jom.de/advanced_search_resul ... e30&page=2 με tuv κάτω απο 200ευρώ . Και αναρτήσεις ρυθμιζόμενες για ε36 , ε46 στα 320-350 ευρώ . http://www.saveltrade.gr/products.php?c ... &desmark=0

Το μόνο που θα πρέπει να ξεκαθαριστεί γι αυτο θα πάρω και τηλ είναι αυτο (Στις τιμές δεν περιέχοντα τα έξοδα μεταφοράς. )


Κορυφή 
 Προφίλ  
 
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
 
Δημιουργία νέου θέματος Απαντήστε στο θέμα  [ 11 Δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στην σελίδα 1, 2  Επόμενο


Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες

 
 

 
Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  
cron

Ελληνική μετάφραση από το phpbbgr.com